Więcej czasu na złożenie wniosków Minister rolnictwa i rozwoju wsi podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Dłużej będzie można również składać zmiany do wniosków. 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z uwagi na wprowadzenie w tym roku nowych zasad wynikających z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, podjęto decyzję o wydłużeniu możliwości składania wniosków dotyczących płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR. Wnioski będzie można złożyć do 30 czerwca 2023 r. 

Wydłużeniu uległ także termin składania zmian do wniosków – do 17 lipca. 

Jak zaznacza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wniosek o przyznanie płatności można złożyć również później – do 25 dni kalendarzowych po 30 czerwca, czyli do 25 lipca 2023 r. Należy jednak mieć na uwadze, że wówczas stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności za każdy dzień roboczy. Dlatego warto nie czekać do ostatniej chwili i jak najszybciej złożyć wniosek.