NOWOŚĆ na rynku materiału siewnego kukurydzy! Wybór odmiany materiału siewnego kukurydzy spędza sen z powiek niejednemu rolnikowi. Nic w tym dziwnego – lista zarejestrowanych odmian na rynku jest bardzo długa, a powodzenie uprawy zależy przede wszystkim od wyboru tej odpowiedniej. Lata doświadczeń prowadzonych przez hodowców, owocują coraz lepszym i szerszym wachlarzem cech genetycznych kukurydzy poprawiających potencjał plonowania, ale również upraszczających uprawę.
 

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?


A może postawić na całkowicie nowe, nieoczywiste, a jednocześnie rewolucyjne rozwiązanie?
Mieszankę (czyli blend) najlepszych odmian, precyzyjnie dobranych i przetestowanych nasion, których uprawa owocuje wyższymi plonami, podnosząc przy tym najważniejszy parametr – zysk.

Gryfin to przełomowa mieszanka precyzyjnie dobranych odmian kukurydzy z renomowanej hodowli Pioneer. Ważną cechą tego blendu jest uniwersalny kierunek użytkowania – nadaje się idealnie do uprawy zarówno na kiszonkę, jak i ziarno.

Gryfin gwarantuje stabilność plonowania nawet w mniej sprzyjających warunkach. Charakteryzuje się ziarnem typu dent oraz kolbą typu flex. Ważną cechą jest tolerancja na chłody, co przekłada się na bardzo dobry wzrost początkowy.

Kukurydzę Gryfin można wysiewać na terenie całego kraju, na różnych stanowiskach glebowych. Kompozycja wzajemnie uzupełniających się cech pozwala uzyskać pewny, solidny plon. Istotnym wyróżnikiem tej mieszanki jest jej ponadprzeciętna zdrowotność oraz silny system korzeniowy.

Gryfin to gwarancja wysokiego plonu ziarna, a także kiszonki o dobrej strawności włókna oraz dużej zawartości skrobi.
 

Główne zalety mieszanki Gryfin:

- przełomowe połączenie odmian o uniwersalnym użytkowaniu,
- unikatowy profil zdrowotnościowy,
- pewny plon w każdych warunkach.