Najlepszy początek? Dobra odmiana Dobór odpowiedniej odmiany rzepaku bezpośrednio wpływa na sukces całego procesu uprawy. Jest kluczem do wysokich plonów, maksymalnej efektywności produkcji i początkiem każdej technologii uprawy. Firma Agrolok zaprasza do zapoznania się z najnowszym katalogiem Najlepszy początek? Dobra odmiana. To solidna dawka wiedzy na temat charakterystyki poszczególnych odmian rzepaku ozimego. 

Od powodzenia uprawy w dużej mierze zależy charakterystyka wybranej odmiany. Te różnią się od siebie poziomem plonowania, odpornością na choroby, wysokością roślin, wczesnością, zimotrwałością, doborem stanowiska i wieloma innymi cechami. Każda z odmian posiada swoje specyficzne właściwości wpływające na sposób, w jaki reaguje na różne warunki środowiskowe i uprawowe. 

Dobór odmiany ma też znaczenie dla dalszego prowadzenia kolejnych upraw agrotechnicznych.

Odmian jest wiele. Są one doskonalone, każdego roku pojawiają się nowe. Jak wybrać najlepszą dla danych warunków środowiskowych i uprawowych? By ułatwić ten wybór, firma Agrolok przygotowała nowy katalog Najlepszy początek? Dobra odmiana, w którym szczegółowo przedstawiono charakterystyki poszczególnych odmian.

Agrolok, jako firma rolnicza, śledzi trendy i wdraża je na swoich poletkach pokazowych. Na 11 ha testuje ponad 300 odmian roślin rolniczych, w tym aż 33 odmiany rzepaku.